Zagłosuj na legnicki AquaFun w konkursie Modernizacja i Budowa XXI w

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęło się głosowanie internetowe  w ogólnopolskim konkursie Modernizacja i Budowa XXI w (edycja XXVI 2021), w którym kandydatem do nagrody jest AquaFun Legnica.  

Głosowanie potrwa do 20 maja.  Każdy użytkownik może oddać swój głos raz dziennie, a najaktywniejsi głosujący mają szansę otrzymać zaproszenie na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Link do głosowania oraz inne informacje dotyczące konkursu:  https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/news/1-kwietnia-2022-godzina-1200-startuje-plebiscyt-internetowy-zaglosuj-na-swoje-ulubione-miejsce

Plebiscyt nagradza najciekawsze rozwiązania i dokonania budowlane w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. To już jego 26. edycja. Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami, przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej.

Zespół basenów odkrytych pochodzący z lat 20-tych ubiegłego stulecia, obejmujący teren o powierzchni ok. 23 tys. m2, został przebudowany, a także rozbudowany i przekształcony w nowoczesny Letni Park Wodny AQUAFUN Legnica, który może przyjąć jednorazowo ok. 3 tys. wypoczywających i bawiących się osób. Zachowana została jego pierwotna funkcja.
Ze względu na zachowane wartości historyczno-artystyczne, architektoniczne, obiekt został umieszczony w gminnej ewidencji zabytków. Aktualnie, wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków, przy użyciu zaakceptowanych przez niego materiałów i z należytym poszanowaniem pierwotnych rozwiązań i założeń, m.in. doprowadzono do przywrócenia kolorystyki elewacji budynków, wzornictwa drewnianych elementów zabudowy, odtworzono drewnianą stolarkę okienną i drzwiową, zachowano i poddano renowacji drewnianą bramę wejściową wraz z balustradą i kamienne wejście. Jednym z głównych atutów przeprowadzonej modernizacji jest rzetelne podejście do realizacji zadania pod względem dbałości o zachowanie pierwotnych założeń architektonicznych, przy jednoczesnym uzupełnieniu o nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Zapraszamy do głosowania i dziękujemy za oddane głosy.

https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2837/object/3043/zespol-basenow-odkrytych-aquafun-legnica